O mnie

Cześć, mam na imie Aga – jestem podróżoholikiem…

 

Od kilku lat nie potrafię zagrzać miejsca na wygodnej sofie, wkręcić się w serial “Na wspólnej” a tym bardziej wydawać ciężko zapracowane monety na nie do końca potrzebne do szczęścia mi rzeczy.

Mam wszystkie objawy: maniakalne poszukiwanie tanich lotów, do perfekcji opanowane pakowanie plecaka, kompulsywne wyczytywanie internetu z informacji o wszystkich krajach świata, mrowienie na myśl o kolejnym locie. Nie mam potomstwa (jeszcze), ani stałego zameldowania, za to zawsze mam idealny plan na kolejną podróż!!

Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej…

-Ryszard Kapuściński

 

Totalną i bezgraniczną zajawkę na podróżowanie złapałam mieszkając w Norwegii. Kraj ten pokochałam od pierwszego wejrzenia każdą komórką mojego ciała i będę kochać miłością bezwarunkową oraz dozgonną.
W pierwszej kolejności zwiedzałam zakamarki Norwegii, następnie eksplorowałam inne państwa Europy aż wkońcu przedarłam się na kolejne kontynenty. Do tej pory odwiedziłam 32 państwa.
Mieszkałam w Norwegii (16 lat), w Anglii (6 miesięcy), obecnie w Krakowie (czwarty rok).

Staram się podróżować niskobudżetowo, zawsze z podręcznym plecakiem oraz lekkim zarysem planu. Zamiast muzeum wolę małą, tradycyjną wioskę, w miejsce restauracji wybieram lokalną knajpę, a podczas transportu samochód ustępuje miejsca rowerowi.

Pragnę zabrać Was w podróż zarówno we wszystkie te miejsca, w których już byłam jak i te do których zmierzam.

Moim celem jest Was zainspirować do własnych podróży oraz dać jak największą ilość wskazówek podczas ich organizacji.

Jestem do Waszej dyspozycji tutaj, na fejsie oraz insta – pytajcie, inspirujcie i korzystajcie.

A tym czasem lecę…będę jak wrócę….